Ateliér Pavel Jevula

Livi'n

LIVI'N
Autorem série je pražský fotograf Dereck Hard, který se věnuje street/urban fotografii a koncepčním autorským sériím. Před jeho fotoaparát se již postavilo mnoho známých osobností jako například Ben Cristovao, umělec Pasta Oner, rappeři Ego nebo Vladimir 518 či Jaromír Jágr.

Vítej v moravské metropoli, konkrétně v jejím centru a ještě konkrétněji v ateliéru módního návrháře Pavla Jevuly. Nový díl série LIVI'N tě provede jeho stylovým bydlením, které spojil s ateliérem.

Pavel Jevula je prostě skvělý! Nejen skvělý a vyhledávaný módní návrhář, ale především skvělý člověk. Dlouho jsem o něm a jeho práci slýchal, takže když přišlo na focení LIVI'N právě s ním, neváhal jsem ani minutu. Pohostil mě skvělým sladkým i slaným štrůdlem (můžete je vidět na úvodní fotce) a opravdu milou společností. A jaké je jeho brněnské bydlení? No přece skvělé!

Odkud původem jste a kde jste tam bydleli?
Narodil jsem se v Havířově, kde jsme s rodiči bydleli v cihlovém bytovém domě z padesátých let stavěném ve stylu sorela. Byl to velkorysý čtyřpokojový byt. Měli jsme se ségrou každý svůj pokoj, takže luxus.

Kde bydlíte teď?
Bydlíme na Starém Brně ve sto let starém domě s výhledem na dominantu Brna, hrad Špilberk.

Co vás přivedlo konkrétně do této čtvrti?
Po bydlení v podnájmech jsme hledali něco blízko centra. Dům vypadal zvenku dost vybydleně, ale postupně proběhly kompletní opravy a teď je bydlení komfortní.

Popište nám své bydlení v jedné krátké větě….
Světlý byt propojený s ateliérem a unikátním výhledem na Brno.

A teď to udělejte znovu, ale buďte obsáhlejší
Byt jsme před deseti lety rekonstruovali podle návrhu naší kamarádky architektky Kateřiny Katovské. Podařilo se renovovat vše, co zachovává jeho historickou hodnotu - dvojitá dřevěná okna, zaoblené rohy u stropu, dřevěné podlahy i dveře s mosaznými klikami. Odolali jsme tlaku ostatních nájemníků na plastová okna a vinyl. Polovina bytu je soukromá a ta druhá slouží jako můj ateliér, kde tvořím přehlídkové kolekce, modely na míru a přijímám zákazníky. Dům je ze tří stran v obležení zahrádkářské kolonie, takže žijeme obklopeni zelení kousek od středu Brna.

Nejvíc věcí u vás doma jste pořídili… a proč?
Veškeré skříně a úložné prostory jsou dělané na míru u pana Jelínka a sedačka u Jirky Kaloudy, protože chceme podporovat místní řemeslníky. Všechny nové i staré židle z ohýbaného dřeva jsou od Tonu. Ostatní nábytek jsme dostali od přátel, kteří jej zdědili po babičce a nevěděli kam s ním.
Sbíráte něco, co si doma vystavujete?
Nesbíráme věci, ale zážitky, takže jimi nemáme zaskládaný byt. Vystavujeme si obrazy našich oblíbených umělců, nejnovější je Potopa od Samuela Paučo.
Jaký je váš nejoblíbenější kus nábytku nebo doplňku?
Já nejčastěji používám velký dřevěný stůl z dědictví fotografa Kivy, na kterém vznikají moje modely. Práci na něm si opravdu užívám. Přítel má rád funkcionalistický lustr s alabastrovým sklem, který jsme pořídili v aukci.

Kam se ve svém okolí zajdete nejradši dobře najíst:
Velmi dlouho chodíme na Kršna menu do Avatáru, nebo na českou klasiku do Pivovaru. Nově do Ramen Brno nebo do Vietnamských baget na Pekařskou. Na kávu do Café Mendel, nebo na Plovárnu

Aktuální bydlení je přechodná stanice nebo na delší čas konečná? Případně kam byste se časem chtěli přestěhovat a jak konkrétně byste si představovali byt/dům?
V dohledné době žádnou změnu neplánujeme. Bydlí se nám tady krásně. Přítel touží žít blízko hor kvůli běžkám, ale to se neslučuje s jeho ani mou prací.

Odkaz na článek: https://www.redbull.com/cz-cs/urban-moda-fashion-serie-livin-dereck-hard-pavel-jevula
↑ Zpět na začátek