Galerie Studio LR / 35 mm

„35 mm“ – Pavel Jevula ve Studiu LR / tisková zpráva

Galerie Studio LR představuje v květnu originální kolekci oděvního designéra Pavla Jevuly. Modely jsou inspirovány silným příběhem filmu Květ pouště – šaty jsou vytvořeny z 35mm filmového pásu. Expozici doprovázejí snímky Vladimíra Novotného, fotografa s uměleckým jménem KIVA. Výstava je pro veřejnost otevřena od až do 31. 5. 2010, vždy v neděli, pondělí a úterý 10:00–18:00 hodin. Vstup do galerie Studia LR (Malostranské nábřeží 1, 1. patro, Praha 1) je zdarma. Více informací naleznete na www.studio-lr.com.

Kolekce 35 mm

Autor kolekce Pavel Jevula se nechal volně inspirovat filmem Květ pouště / Desert flower, zahajovacím snímkem letošního Febiofestu. Při tvorbě pracoval s 35mm filmovým pásem, do oděvní formy jej bylo převedeno celkem 950 metrů. Vznikly tak „filmové modely”, které byly premiérově uvedeny na slavnostní Opening party Febiofestu 2010 v pražském Rudolfinu. Jevula často pracuje s neobvyklými materiály, které využívá v souvislosti se zaměřením daného tématu. Již dříve například vytvořil byrokratické šaty z kancelářských sponek, šaty z plastu či papírové róby ve stylu haute couture.

Pro květnovou výstavu ve Studiu LR je kolekce doplněna o snímky fotografa KIVY. Multimediální koncept prolínání oděvu a filmových scén podtrhuje a rozvíjí prostorovou stránku kolekce. Pomocí projektoru je obraz promítán skrze filmový pás na modelech. Na fotografiích vzniká dvojí prolnutí obrazů, umocněné barevností promítaných filmů.

K přípravě expozice Pavel Jevula uvedl: „Pracovat s netradičními materiály je velmi přínosné i pro mou oděvní tvorbu. Navíc je kolekce na výstavě ve Studiu LR obohacena o fotografie, na kterých KIVA umocňuje dojem prolínání obrazu skrze filmový pás, ze kterého jsou modely vytvořeny. Fotky tak, za pomoci využití nových technologií, posouvají originální oděv k ještě modernějšímu pojetí.

------------------------------------------------------------------------

Pavel Jevula – Curriculum Vitae

Pavel Jevula je držitelem ocenění Top Styl Designer. Své autorské kolekce již vystavoval např. v pražské galerii Studio LR, v galerii Mánes na Prague fashion weeku, v umělecko-průmyslovém muzeu v Brně či na ambasádě ve Vídni. V autorských kolekcích se zabývá sociálními tématy: AnDěl (pomoc bližnímu), ESC (byrokracie), Paměť 05 (holokaust), TJ Orel (sport x business).

V současné době navrhuje sezonní kolekce dámské módy pro značku Rialto. Tyto modely shlédli návštěvníci na mezinárodních veletrzích: CPD Düsseldorf, MMC Leipzig, Styl a Kabo Brno, Móda Praha a na přehlídce pořádané organizací Wirtschaftskammer ve Vídni. Spolupracoval také s komerčními značkami: Blažek Praha, Jablonex Group, Dominique mode. Jako módní poradce se podílel na pořadech České Televize MEM, Zkus mít vkus a Fashion station na Z1.

------------------------------------------------------------------------

Více na: www.paveljevula.cz, www.rialto.eu, www.kiva.cz

↑ Zpět na začátek