Febiofest 2010 / Desert Flower

Opening Party Febiofest 2010 / Módní přehlídka Květ pouště / 25. 3. 2010 / Praha Rudolfinum.

Silný příběh zahajovacího filmu Febiofestu 2010 „Květ pouště – Desert flower”, inspiroval designéra Pavla Jevulu k vytvoření stejnojmenné autorské kolekce. Při tvorbě kolekce pracoval s filmovým pásem, širokým 35mm. Vznikly tak originální,filmové modely, které se tématicky vážou k uvedení filmu společnosti CinemArt do české distribuce. Kolekce "Květ pouště” byla uvedena na slavnostní Opening party Febiofestu 2010 v pražském Rudolfinu.

Jevula často pracuje s netradičními materiály, které využívá v souvislosti se zaměřením daného tématu. Dříve už vytvořil byrokratické šaty z kancelářských sponek, technické šaty z plastu či papírové róby ve stylu „haute couture”.

Pavel Jevula k přípravě přehlídky uvedl: „Prostor Rudolfina je historicky noblesní a současně pojaté modely z filmových pásů s ním vytváří zajímavý kontrast. Vytvářet modely z netradičních materiálů je pro mně vždy velká výzva. Zpracování je náročnější, protože neoděvní materiál se chová úplně jinak než textil. Mám to ale rád, celkově to obohacuje moji tvorbu”.

Vizáž modelek vytvořil Pavel Bauer pro Estée Lauder – společnost, která si v roce 2003 zvolila za svou tvář právě etiopskou modelku Liyu Kebede, tedy představitelku hlavní role ve snímku „Desert flower”. Na nohou měly modelky obuv značky Ellemets. Záštitu nad akcí převzala nadace Leily Abasové, Asante Kenya.

Článek o přehlídce na móda.cz
Videoreportáž od Petra Protivánka na aktuálně.cz
Video: Michal Šturm. Záznam přehlídky zde.
Foto: Jaroslav Holaň.
PR přehlídky Jarmila Krahulcová: jarmila.krahulcova@seznam.cz


Více o filmu „Desert flower – Květ pouště” na stránkách distribuční společnosti CinemArt.

O festivalu Febiofest 2010 více zde.

↑ Zpět na začátek