Divadlo Reduta / Alles Gute Wolfi!

Papírová performance Alles Gute Wolfi!

V sobotu 30. 1. 2010 si již potřetí Divadlo Reduta, připomnělo narození hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta Maškarním plesem s podtitulem Mozart v Redutě. Součástí programu byla módní performance designéra Pavla Jevuly, který spolupracoval se sedmi mladými umělci na konceptu šatů na jedno použití – One day dress pro Mózartovu narozeninovou párty. Výtvarníci připravili originální malby a tisky na papír, ze kterého byly šaty vytvořeny. Přehlídku s grácií i vtipem okomentovala nejslavnější česká blondýna Iva Pazderková.

Reportáž na móda.cz najdete zde. Článek o akci na i-dnes čtěte zde na TopTep zde. Fotoreportáž z plesu najdete na stránkách Foto KIVA.

Po předvedení papírových modelů ve Slavnostním Mozartově sále, přešli návštěvníci plesu do proskleného atria Reduty. Tam přenesl pro tento večer svůj ateliér fotograf Kiva a všichni zúčastnění pak měli možnost, sledovat naživo proces vzniku módních fotografií.

O vlasy modelek se postaral salón Alexandry Michalas, originální líčení vytvořil tým Estée Lauder pod vedením Pavla Bauera.

------------------------------------------------------------------------
Rozhovor s Pavlem Jevulou o třetím ročníku Mozartovského maškarního plesu
------------------------------------------------------------------------

Módní přehlídku návrháře Pavla Jevuly budou moci zhlédnout návštěvníci Maškarního bálu aneb Mozart v Redutě, který se koná 30. ledna 2010. Divadlo Reduta již potřetí pořádá tento ples, jako připomínku narozenin Wolfganga Amadea Mozarta.

Máte rád maškarní bály?

Nejsem zrovna „plesový typ” ale maškarní bál v Redutě, to je docela něco jiného. Při minulém ročníku, kterého jsem se zúčastnil  se svou kolekcí, jsem byl překvapen, kolik lidí  přišlo v maskách a kostýmech. Tak silné zastoupení jsem opravdu nečekal. Těm, kdo si chtějí užít na plese skutečnou zábavu, mohu Mozartův maškarní bál vřele doporučit. Program je bohatý a díky kostýmům je stále na co se dívat i pokud nejste úplně „taneční typ”!.

S brněnskou Redutou jste spolupracoval již vícekrát...

První spoluprací s Redutou byla přehlídka na vernisáži Fakulty výtvarných umění VUT s názvem  Na tělo a od té doby s Redutou spolupracujeme spolu s návrhářem Petrem Kaloudou pravidelně. Kostýmy jsme vypravovali i průvod Reduty na brněnskou Slavnost masek a letos v říjnu jsme byli s naší autorskou přehlídkou i součástí festivalu českých premiér Redfest, tam jsme uvedli premiéru svých nových kolekcí.

Co chystáte pro návštěvníky Maškarního bálu na letošní 30. leden?

Chystám papírovou performanci s názvem „Alles Gute Wolfi“ Spolupracuji  se sedmi výtvarníky z FAVU, kteří vytvořili Párty set pro Mozarta. Originálně potiskli různé typy papíru, ze kterých vytvořím papírové modely. Prezentovat je budeme na komentované módní přehlídce v Mozartově slavnostním sále a pak se přesuneme do Atria Reduty kde před zraky diváků proběhne focení modelů v režii fotografa Kivy, který do Reduty pro tento večer přenese svůj ateliér  a také návštěvníci plesu budou zvěčněni jeho fotoaparátem.

Co byste doporučil těm ne příliš extravagantním ale zase lehce nekonformním ženám a mužům na letošní plesovou sezonu?

Velmi široká otázka – lidí je velice mnoho typů. Všem bych doporučil pořídit si pokud možno příjemné oblečení, které je nebude nikde škrtit a budou se v něm cítit dobře a pohodlně, aby si ples náležitě užili.

↑ Zpět na začátek