35 mm – Desert flower

Febiofest I Květ pouště – Desert flower I Praha Rudolfinum.

Silný příběh filmu „Květ pouště”, který zahájil filmový festival Febiofest , inspiroval kreativního designéra Pavla Jevulu k vytvoření stejnojmenné autorské kolekce. Jevula často pracuje s netradičními materiály, které využívá v souvislosti se zaměřením daného tématu. Dříve už vytvořil byrokratické šaty z kancelářských sponek, technické šaty z plastu či papírové róby ve stylu „haute couture”.

Při tvorbě modelů ke „Květu pouště” pracoval s filmovým pásem, širokým 35mm. Vznikly tak filmové modely, které se tématicky provází uvedení filmu do české distribuce. Kolekce „Květ pouště” byla uvedena na slavnostní Opening party Febiofestu v pražském Rudolfinu.

Pavel Jevula k přípravě přehlídky uvedl: „Prostor Rudolfina je historicky noblesní a soudobě pojaté modely z filmových pásů s ním vytváří zajímavý kontrast. Tvorba oděvu z netradičního materiálu je pro mně vždy velká výzva. Zpracování je náročnější, protože neoděvní materiál se chová úplně jinak než materiál textilní.Tyto nové podněty mám rád, protože obohacují moji tvorbu”.

Vizáž modelek vytvořil Pavel Bauer pro Estée Lauder – společnost, která si v roce 2003 zvolila za svou tvář právě etiopskou modelku Liyu Kebede - představitelku hlavní role ve snímku „Květ pouště“. Na nohou měly modelky obuv značky Ellemets. Záštitu nad akcí převzala nadace Leily Abasové, Asante Kenya.

Foto přehlídka: Jaroslav Holaň
Foto studio: KIVA

Více o filmu „Květ pouště“ najdete na stránkách společnosti CinemArt.

O festivalu Febiofest více zde.

PR přehlídky zajišťuje Jarmila Krahulcová: jarmila.krahulcova@seznam.cz

↑ Zpět na začátek